Poza Trasą Lukasz Odzimek

Poza Trasą

Poza Trasą podróże indywidualne

Poza Trasą to społeczność podróżników oraz biuro aktywnych podróży powstałe z pasji poznawania świata. Organizatorem wyjazdów jest Om Tramping – posiadający wpis do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych o numerze 8651 którego organem wpisującym do rejestru jest Marszałek Woj. Mazowieckiego oraz wymaganą gwarancję ubezpieczeniową na rzecz klientów w Towarzystwie Ubezpieczeń SIGNAL IDUNA Polska o numerze M 206800.

[row]

[spacer]

 Poza Trasą – podróże do 104 państw Afryki i Azji 

Od dziecka wodziłeś palcem po mapie, zaczytywałeś się w podróżniczych książkach i marzyłeś o dalekich podróżach? Masz w sobie ciekawość świata i ludzi, a podczas wędrówki czujesz się wolny jak ptak? Nie lubisz tłumu turystów, komercji i sztampy, które oferują standardowe biura podróży, a z drugiej strony nie czujesz się do końca na siłach, żeby jechać z plecakiem na własną rękę?

Mamy dla ciebie rozwiązanie: wyprawy z „Poza Trasą”. Łączą w sobie swobodę podróżowania i elastyczność z poczuciem bezpieczeństwa i planem, które oferują biura podróży. Jeśli masz wrażenie, że każde twoje wakacje wyglądają podobnie, pomożemy ci odkryć na nowo wspaniały smak przygody. Będzie: zaskakująco, pięknie, bez schematów, czasem alternatywnie. Sama nazwa „Poza Trasą” to zarazem motto naszych wypraw: trafiamy do miejsc nieodkrytych, unikamy masowej turystyki, schodzimy z utartych ścieżek, by poznać miejsca niebanalne, niezepsute komercją, globalizacją i turystyką. Często odwiedzamy tubylców, do których rzadko kto zagląda i długo z nimi rozmawiamy. Próbujemy przygotowanych przez nich lokalnych potraw, których nie znajdziemy na kartach żadnej restauracji. Często też śpimy w prawdziwych domach. Dzięki temu nie jesteśmy turystami, a podróżnikami, którzy poznają prawdziwe oblicze tych odległych światów i ich pięknych mieszkańców. W programach naszych wypraw na pewno nie ma miejsca na nudę, ale nie zapominamy również o bezpieczeństwie.

Jak działa autorska wyprawa z „Poza Trasą” ?

Usiądź spokojnie. Zamknij oczy. Zastanów się, jakie miejsce chciałbyś zobaczyć najbardziej. Sięgnij pamięcią do marzeń z dzieciństwa. Może, zaczytując się w ?Pustyni i Puszczy?, pragnąłeś zobaczyć Sudan? A może „Tomek na tropie Yeti ” zrodził w tobie marzenie o podróży do Tybetu? Masz do wyboru 104 państwa Afryki i Azji, do których możesz ze mną pojechać. Wybierz tylko kraj (lub kilka sąsiadujących ze sobą), które chciałbyś zwiedzić i zwróć się do mnie. Służę swoim doświadczeniem i pomocą. Siądziemy i ułożymy zarys indywidualnej wyprawy. Na etapie planowania podróży, w Polsce, nie będziemy jednak dokonywać rezerwacji noclegów – podczas podróży często zbaczamy z trasy, stwierdzając, że chcemy zobaczyć coś jeszcze albo gdzieś zostać dłużej. A może po drodze trafimy na lokalne targi lub festiwale, które będziemy chcieli odwiedzić? Podróżnicy powinni być elastyczni, prawda? Takie podejście do projektowania podróży daje nam większą swobodę i niezależność w trakcie wyprawy. Niczym innym nie musisz się już martwić: wszelkie formalności, łącznie z zakupem biletów lotniczych czy ubezpieczenia, załatwiam ja. Zajmuję się również całą logistyką podróży i opieką nad uczestnikami wyprawy.

Marzy Ci się taka podróż ?

Wspólnie ustalimy szacunkowy kosztorys, uwzględniamy cenę biletu lotniczego, inne wydatki transportowe, opłaty za nocleg i wyżywienie, wydatki pewne i alternatywne. Jeśli masz fajnych znajomych, którzy również kochają podróżować – zabierz ich ze sobą! Jeśli jesteś sam, ale nie masz pieniędzy na indywidualny wyjazd, – powiedz mi o tym. Podróżowałem z wieloma osobami, więc duża szansa, że znajdę towarzyszy twojej podróży. O szczegóły takiej formy podróżowania zapytaj drogą e-mail  lub zadzwoń +48 731 478 325.

[row]

[spacer]

Kim jestem?Poza Trasa

Nazywam się Łukasz Odzimek, urodziłem się w 1975 roku. Jestem absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie (kierunek zarządzanie) i Uniwersytetu Warszawskiego (stosunki międzynarodowe krajów rozwijających się Afryki i Azji). Przez wiele lat pracowałem  w finansach, ale jednocześnie każdą wolną chwilę spędzałem rozwijając swoją największą życiową pasję: podróże. Udało mi się odwiedzić (i poznać, bo zawsze staram się nie tylko być, ale i rozumieć) większość krajów Afryki i Azji. Podróż to dla mnie stan umysłu. Na całym świecie zawarłem setki znajomości i dziesiątki przyjaźni.

Kilka lat temu stwierdziłem, że życie jest za krótkie, żeby nie poświęcić je na to, co kocha się najbardziej. I że pasja podróży jest zbyt cenna, by nie zarażać nią innych. Dlatego rozstałem się ze swoją dotychczasową pracę i założyłem „Poza Trasą:. Chcę zainspirować innych i pokazać im kawałek świata, który poznałem. Podróż wzbogaca wszystkich, udoskonala, otwiera umysły, zmienia perspektywę, kształci. Też duchowo. Podczas 20 lat podróżowania odbyłem wiele wypraw zarówno samotnie, jak i w towarzystwie, również jako leader. Przed każdym wyjazdem zaczytuję się w książkach i artykułach na temat danego regionu, staram się jak najlepiej poznać specyfikę miejsca, do którego się wybieram. Sama podróż, co oczywiste, często weryfikuje te wyobrażania. Później swoje impresje opisuję w różnych artykułach (często zamieszczam je na stronie www.pozatrasa.pl.

[spacer]

Poza Trasą – Grupa podróżników i Blog 

Prowadzę również facebookową grupę podróżników „Poza Trasą”. To miejsce, gdzie ludzie wędrujący po całym świecie – a są to na ogół osoby głodne nowych wrażeń, aktywne, otwarte i tolerancyjne – opisują swoje podróże i dzielą się radami.  W grupie podróżników Poza Trasą –  publikowane są Wasze posty/artykuły, wszelkie pytania o pomoc związane z prywatnymi wyjazdami. Grupa w założeniu ułatwia poznawanie i planowanie wspólnych wypraw. W niej dzielimy się relacjami, zdjęciami z podróży. Poszukujemy interesujących miejsc w Polsce jak i na końcu świata. Dzielimy się informacją co i gdzie można zwiedzić. Zachęcamy do podróżowania, inspirujemy innych. Jestem pewien dziś, że nie jeden z nas takimi opowieściami został zainspirowany. W grupie jest nas blisko 7.000 osób.
Jest także mój Blog podróżniczy – który zawiera wyjazdowe opowieści,wspomnienia i zdjęcia z podróży po Afryce, Azji, Europie i Polsce. Zgromadził on już blisko 7.000 czytelników i miłośników fotografii które stanowią jego główną treść. 

 

Poza Trasą – Teasery

 

Poza Trasą to: 

Strona – http://pozatrasa.pl/

Recenzję wyjazdów – https://web.facebook.com/Pozatrasa5/reviews/

Blog – https://web.facebook.com/Pozatrasa5/

Grupa podróżników – https://web.facebook.com/groups/PozaTrasa/

Artykuły podróżnicze – http://pozatrasa.pl/artykuly-poza-trasa/

Fotografie podróżnicze – http://pozatrasa.pl/fotografie-podroznicze/

Fotografie Polska – http://pozatrasa.pl/polska-poza-trasa/

Facebook Łukasz Odzimek – https://web.facebook.com/lukasz.odzimek.5

Telefon – +48 731 478 325   Warszawa

 

 

Dodaj komentarz